Lider innowacji

Drukarnia Modena została założona w 1991 roku, i w tym czasie była jedną z niewielu prywatnych drukarni offsetowych na Wybrzeżu. Od chwili powstania znana była z biznesowej innowacyjności.

Pierwsza maszyna 4-kolorowa Heidelberg

Początkowo pracowaliśmy na maszynie 1-kolorowej, ale już w 1994 roku, dostrzegając zwiększające się zapotrzebowanie na druki reklamowe wysokiej jakości, zakupiliśmy maszynę 4-kolorową marki Heidelberg model GTO 52. W naszym folderze reklamowym była ona przedstawiana jako „rolls-royce wśród maszyn drukarskich”, i nie było w tym wiele przesady: połączenie jej możliwości ze świetnie wyszkolonym personelem zyskało Modenie reputację drukarni, której powierza się najbardziej wymagające prace w pełnym kolorze.

Pierwszy Macintosh i naświetlarnia PostScript

Już w 1992 roku, zakupiliśmy stację roboczą Apple Macintosh Quadra 9500, z 20-calowym monitorem i oprogramowaniem Quark i Adobe – sprzęt unikalny wtedy w Polsce. Równocześnie uruchomiliśmy pierwszą na Wybrzeżu usługową naświetlarnię postscriptową, działającą pod marką D&M, dostarczającą precyzyjnie naświetlone filmy zarówno Modenie, jaki i klientom zewnętrznym. Dysponowałaona ona nową naświetlarką Dainippon-Screen, z rozdzielczością do 3600 dpi i gęstości rastra 200 lpi.

Klimatyzacja hal produkcyjnych

Rozbudowując drukarnię, zdecydowaliśmy się na zainstalowanie profesjonalnego systemu nawilżania i regulacji temperatury. Jego zastosowanie minimalizuje wahania wymiarów arkusza papieru, związanymi ze zmianą wilgotności pomieszczeń, i jest konieczne, jeżeli myśli się o utrzymaniu najwyższych standardów produkcji. Do dzisiaj niewiele drukarni jest wyposażone w taki system.

System zarządzania produkcją

Jako jedna z pierwszych drukarni offsetowych w Polsce, wprowadziliśmy kompleksowy system zarządzania produkcją typu workflow, ze stanowiskami wprowadzania danych w każdym dziale drukarni. System umożliwia także szybkie dokonywanie wycen i ich archiwizację. W cały czas unowocześnianej wersji system ten funkcjonuje do dziś.

Nowa maszyna 6-kolorowa

W 2000 roku, po starannym rozeznaniu rynku, zakupiliśmy 6-kolorową maszynę drukującą Heidelberg Speedmaster 74, z dodatkową wieżą lakierowania wodnego i odwracaniem arkusza, pozwalającym na druk 4/2 kolory w jednym przelocie. Maszyna ta była specjalnie skonfigurowana na nasze potrzeby przez firmę Heidelberg, i była wyposażona w pełne komputerowe sterowanie, z ekranem dotykowym.

Modułowa złamywarka z personalizacją Herzog-Heymann

W 2006 roku maszyna ta uzupełniła naszą introligatornię o możliwość produkcji skomplikowanych druków mailingowych, z personalizacją pakietów, wklejaniem próbek, umieszczaniem pasków do zaklejania kopert zwrotnych i inne. Urządzenie unikalne na Wybrzeżu.

potrzebujesz wydrukować coś "na wczoraj"

NOWA drukarnia internetowa